pátek 29. června 2012

Dary ze zahrádky!

Tak už začala sezona. Doma samý třešně, jahody, rybíz a objevila se i první cuketa!

Nikdy jsem nic doma nedělala... jahody i třešně jsme sežrali jen tak, rybíz jsem házela do mrazáku a pak ho po čase vyhazovala. Akorát z cukety jsem občas udělala pizzu, pokud mi nestihla shnít v lednici...

Jenže vše se změnilo! Doba je zlá, na mateřský prachy nejsou, tak jsem ráda za každý kus jídla, co se mi doma objeví a nemusím ho platit! Takže je ze mě žena domácí... konečně jsem vytáhla domácí pekárnu, na kterou už dávno neplatí záruka, ale ještě je netknutá a začala jsem dělat marmelády. Jenže co s nima, když se to u nás skoro nežere??? Palačinky děláme jen zřídkakdy a než uděláme další, tak marmeláda chytne plíseň... a tak jsem to začala ládovat Květákovi do bílýho jogurtu. Olizuje se až za ušima. Asi je to pro něj příjemná změna, než pořád jen bílej jogurt s čestvým ovocem. To mu už moc nejede, ač se snažim mu to ovoce obměňovat... Takže marmelády upotřebim!!! A tím pádem i domácí pekárna si trochu zamaká :o)))

Rybíz? Co s nim? A tak jsem uhňácala bublaninu (mimochodem velmi povedenou), udělala dort ze zakysaný smetany (mimochodem velmi povedený) a zbytek narvala do mrazáku. Vypadá to na bublaninu i v příštím týdnu...

Jahody? Kromě marmelády co s nima? Něco jsme sežrali jen tak a zbytek čeká v lednici, že bude dneska večer upotřebený do dalšího dortu ze zakysaný smetany (mimochodem předpokládám, že bude velmi povedený) :o)))

Cuketa. Jak se mi doma objevila, hned jsem hňácala těsto a udělala dvě pizzy. Květák u oběda hýkal nadšením! Příští týden musím udělat i z toho zbytku, aby mi to v lednici nezačalo hnít a nemusela jsem to vyhazovat! To by bylo škody :o))

A už aby byla mrkev a petrželka... s tim určitě taky něco vymyslim... a nějaká ta zabijačka u tchýně by taky nebylo od věci, protože mrazák začíná být trapně prázdný a nemám z něj co vytahovat :o)))

Takže jsem se naučila trochu ušetřit a využít zahradních darů. Bohužel to má i své stinné stránky. Neni to žádná dieta, takže mých 10 kilo dole je trochu v ohrožení! Ale snad to ustojí!!! :o)))

Zahrádkám zdar!!!

4 komentáře:

 1. Z jahod dělám doma shaky - rozmixovat s mlíkem a třeba i vločkama a máš zdravé mlsání:)

  OdpovědětVymazat
 2. no my jsme v pátek s kámoškou udělaly z jahod tady shaka... rozmixovala to a dala tam třtinový cukr, led a vodku :o)))

  OdpovědětVymazat
 3. tak ten tvůj zní teda lákavěji, to je fakt:)

  OdpovědětVymazat
 4. akorát už to není tak zdravé :o)))

  OdpovědětVymazat