pondělí 23. února 2015

Odnaučení kousání nehtů rychle ale rozhodně ne bezbolestně!

Kousání nehtů. Tak to je zlozvyk, který mě provází celým mým životem, co si jen pamatuji. Prý to začalo, když jsem jako cca čtyřletá byla na delší dobu v nemocnici a tam se tak nějak vyprdli na to, že by mi stříhali  nehty. A tak jsem se o to jako šikovná holka postarala sama a už mi to zůstalo.

Nikdy jsem se nijak moc nesnažila se toho zlozvyku zbavit. Párkrát jsem si oblepovala prsty náplastí, což mělo za výsledek, že jsem se nejdřív musela prokousat náplastí, než jsem se dostala k nehtům. Vlastně mě to možná bavilo ještě víc.

Asi tři roky jsem nosila pryskyřicové a následně gelové nehty. Ty se prý kousat nedají. Kecy. Byla to taky sranda... ke svým jsem se vždy nějak dostala a když se mi při cestě povedlo odloupnout ten umělý, zase mě to bavilo...

Jooo, nějaký strkání rukou do pepře proběhlo už v mém dětství. Moc to nepomohlo, protože pálivé já ráda už od mala :o)))

Tak nějak jsem s tím byla smířená, že dožiji s okousanými špalíky místo elegantních nalakovaných upravených nehtů.

Ale vypadá to, že to přeci jen takhle nebude!
V dubnu jsem měla zlomenou ruku a tu ruku jsem přes všechny své snahy nebyla schopná narvat do pusy, abych jí upravila do požadovaného stavu. A tak jsem jen nevěřícně sledovala, jak mi rostou nehty na modré nateklé ruce. Byla jsem tak v šoku, že jsem úplně zapomněla na tu ruku druhou. A tak se stalo, že mi po měsíci sundali sádru a já měla hezké dlouhé nehty!!! Tak to bych vážně nečekala...

Za chvíli to bude rok a já ty nehty stále mám (o palcích nemluvím, na těch se vybíjím)...
za ten rok jsem se musela seznámit s věcmi jako je pilník a nůžtičky na nehty, které umím používat pouze na nohy, kde je jedno, jak to člověk ustřihne... dokonce jsem již zakoupila i dva laky na nehty velice decentní barvy, které jsem zatím neměla odvahu vyzkoušet (ono to možná bez chybějících nehtů na palcích nebude moc efektní :o))).

Měla jsem si tu ruku ale zlomit mnohem dříve, protože Květákovi nic neujde a asi se mu moc líbila maminka ohlodávající si ruce a tomuto zlozvyku začal také holdovat... že už maminka nehlodá ho ale už nezajímá....

Zlomit mu obě ruce mi ale přijde jako dost drastická odnaučovací metoda a vím, že nic jiného asi nezafunguje... mám pokračovatele!

8 komentářů:

 1. Lepší decentně okousaný nehet než umělé, dlouhé a různobarevné hnusy, co dnes některé ženy nosí!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to tedy mám jiný názor.
   Mně se umělé gelové nehty líbí. Zvlášť ty všelijak pomalované. A vlastní manželku proto na manikuru pravidelně posílám.
   Milan

   Vymazat
 2. u mně se o decentně okousaném nehtu mluvit nedalo :o))
  taky se mi nelíbí dlouhé a barevné... já si nechávala dělat krátké a nebarevné, vypadalo to docela přirozeně, dokud jsem na nich nezačala pracovat :o)))

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to mě naštěstí nikdy nebralo. Ale Žmur dodnes potajmu žvýká fleecovou deku, když je v ústraní a Čičman bez palce v rukou vidíme jen při jídle...

  OdpovědětVymazat
 4. Ze svého batolecího věku si pamatuji, že jsem zvládal i prsty na nohou...
  Z mých dětí mělo ale tento zlozvyk jen jedno.
  Milan

  OdpovědětVymazat
 5. prsty na nohou se odnaučují určitě lépe. Naštěstí mě to ale nepostihlo... :o))

  OdpovědětVymazat
 6. A dobrý, co?:o) Já jsem si nehty kousala strašně dlouho a pak jsem se jednoho dne rozhodla, že chci dlouhý, elegantní nehty, takže jsem z minuty na minutu přestala a od třinácti jsem si nekousla. Když nebudu počítat nouzové řešení v případě nalomeného nehtu a absence nůžek a pilníku.

  OdpovědětVymazat