čtvrtek 11. března 2010

Tak víš, co chceš nebo co?

-Asi mám ve svém okolí hodně dementů nebo jsem moc náročná. 1. Včera si píšu s Květinářkou a domlouváme si schůzku na příští týden. Domluvily jsme si den, místo a o čase jsme se vůbec nezmínily a poslední SMS, která mi přišla, zněla: „Tak udělej na pátek rezervaci na lehce dřív, ale jestli se ti to nehodí, tak klidně na tu 19. Těším se.“ Tak já vůbec nevim, co si z toho mám vzít? Co je lehce dřív? A jak klidně na 19, když jsme si o 19 vůbec nepsaly??? Uáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 2. Včera mi přišel jakýsi požadavek od mé šéfové. Snažím se pro ní zpracovat data, která chce, ale zjišťuji, že to nebude žádná prdel a bude to chtít si s tím pohrát = časově náročné. A tak jí píšu a ptám se, dokdy to potřebuje. Odpověď mě vytočí doruda!!!: „Čím dříve, tím lépe, ale úplně to nespěchá.“ No co byste si z takové odpovědi vzali? Pro mě to zní asi takhle: HNED, ale zaobalené do hoven. Navíc mám pocit, že moje nadřízená by se také měla zúčastnit manažerského školení, na kterém nám kladli na srdce, jak správně zadávat úkoly a jedním z kritérií správně zadaného úkolu, je termín! Přesný a jasný!!! A „čím dříve tím lépe“ rozhodně to kritérium nesplňuje!!! 3. Dnes píšu Milovanému, co by si dal k večeři (mimochodem mu píšu během toho, kdy v pracovní době sestavuji seznam na dnešní velký nákup:o))). Přijde mi odpověď, kterou samozřejmě čekám: řízek se salátem (to už je prostě taková naše hra). A tak upřesňuji požadavek, co by si dal k večeři, co je možno začít vařit ve všední večer. „Nevim, je mi to jedno!“ a tak píšu, že tedy ok a že budu dělat špagety s rajčatovou omáčkou (nesnáší rajčata), ale to zase v mžiku přijde odpověď, že ty néééééééééééééééé! Tak je mu to jedno nebo není, sakra??? Já nevim, buď jsem fakt tak náročná nebo jsou oni dementi! Svět by pro mě byl mnohem snesitelnějším místem, kdyby lidi aspoň dokázali říct, co chtějí a uměli odpovídat na to, na co se člověk ptá!!! Protože to tahání informací z lidí, abych se dozvěděla to, co potřebuji, už mě vážně nebaví!!! Ale v ideálním světě rozhodně nežiju, takže si pár vlasů z hlavy asi budu muset ještě vyrvat!

13 komentářů:

 1. špagety, jenom s cibulkou, slaninou či dobrým špekem, česnekem a parmazánem. Veliká dobrota !!

  OdpovědětVymazat
 2. to by tomu mému Milovanému přišlo strašně chudé. To by mi nejedl!
  Ale já jo :o))

  OdpovědětVymazat
 3. když je dostatek kvalitní slaniny a dobré těstoviny (doporučuji makaróny)...
  ja jsem taky veliký zmlsanec, ale tohle ja fakt super...

  OdpovědětVymazat
 4. já taky:)
  mě zas vytáčí věta od zákazníků u nás v práci: Kolik by u vás stály letáky?(obměna je razítko, potisk trika, atd.)
  a pak z nich taháš info jako: kolik? ještě nevím. barevné nebo čb? asi čb jak velké? ještě nevím. No naceň to bez pořádných informací?! lidi jsou asi všeobecně zabednění:D

  OdpovědětVymazat
 5. dalimil: i když jo, ta slanina je vlastně maso, takže na to bych ho možná nalákala :o)))

  Anuska: no přesně! Chce něco vědět a vlastně neví co!

  OdpovědětVymazat
 6. Tak ho jednou vypeč a udělej ten řízek se salátem, ne?
  :)

  OdpovědětVymazat
 7. nenene, to bych ho sice vypekla, ale on by měl pocit vítězství :o)
  a navíc, když přijedu domů v 5, tak to by byla večeře až tak v 7 nejdříve a takhle pozdě se přeci už nejí! .o))))

  OdpovědětVymazat
 8. Ty takhle večer vaříš? děláš teplou večeři? bych nakrájela chleba nebo rohlíky a udělala obloženej talíř.. takhl eto chodí teď u nás....:-)

  OdpovědětVymazat
 9. když já jsem si docela zvykla, že si pak beru jídlo do práce a mám tím pádem teplý oběd a druhý den ještě zbyde na teplou véču :o)))
  a vaření mě docela baví, takže co :o)))
  ale to víš, že když se mi nechce, tak večeříme housky se sýrem :o)

  OdpovědětVymazat
 10. to jsi jak muj tatka, ten kdyz nedostane presne informace, tak je schopnej vylitnout z kuze :D

  OdpovědětVymazat
 11. taky mi občas přijde, že to neni úplně běžná vlastnost ale spíš diagnostika :o))

  OdpovědětVymazat
 12. dementi je snad přece jen trochu silný slovo:-D ale chápu že tě to rozčiluje:)

  OdpovědětVymazat
 13. když jsem rozčílená, tak občas použiju silnější slovo než je potřeba... víc si tím ulevím :o)))

  OdpovědětVymazat